22 720-37-08, 22 720-37-09

Meble Biurowe - Warszawa

Jak stworzyć wygodny gabinet w domu

Nie da się ukryć, że pandemia związana z wirusem Covid-19 zmieniła mocno sposób, w jaki pracujemy. Wiele firm otworzyło się na pracę zdalną lub hybrydową, co z kolei spowodowało, że pracujemy często w naszych mieszkaniach i domach. Jak urządzić domowe home office, aby było wygodne i sprzyjało pracy?

Praca w trybie Home Office

Wielu z nas ceni sobie pracę z zacisza własnych czterech ścian. Niewątpliwie jest to duża wygoda, a także oszczędność czasu - nie tracimy go, dojeżdżając do pracy. Aby taki model dobrze się jednak sprawdził, potrzebna jest samodyscyplina, dobra organizacja i oczywiście odpowiednie warunki do pracy. Czy potrzebne są nam zatem meble biurowe?

Jak urządzić domowe stanowisko pracy?

Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniej przestrzeni. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na zagospodarowanie osobnego pomieszczenia i stworzenie gabinetu, jednak to nie przeszkadza w tym, by zapewnić sobie wygodne miejsce do pracy. Jeśli nie mamy w domu gabinetu, warto zastanowić się, w którym pomieszczeniu możemy zorganizować swoje domowe biuro. Warto, by było to miejsce, które nie jest wyeksponowane na innych domowników - pomoże to w koncentracji. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie biurka w rogu, najlepiej przy oknie, by mieć dostęp do światła dziennego.

Przede wszystkim ergonomia

Przy biurku spędzamy ok. 8 godzin dziennie, dlatego należy zadbać o wygodne warunki do pracy w domu. Należy pamiętać, że minimalna szerokość biurka to 90 cm - zapewni to komfort obsługi komputera. Fotel nie powinien być przypadkowym meblem - szybko odczuje to nasz kręgosłup. Dlatego tak istotne jest, by zakupić ergonomiczne krzesło biurowe - z regulacją wysokości oraz zagłówkiem.

Nie należy zapominać o prawidłowym ustawieniu monitora. Przekłada się to mocno na zachowanie zdrowej postawy. Na biurku można postawić podstawkę pod komputer, dzięki której dostosujemy to, na jakiej wysokości stoi monitor. Optymalnie jest wtedy, gdy nie musimy się garbić, patrząc w ekran komputera, ani zadzierać głowy do góry - tj. na linii naszych oczu.

Osobną, jednak równie ważną kwestią, jest doświetlenie miejsca pracy. Warto zadbać o to, by na biurku stała ruchoma lampka biurowa, które będzie dodatkowym źródłem światła - poza oświetleniem punktowym na suficie.

Biuro w domu może być stylowe!

Z punktu widzenia estetyki, która w tym przypadku jest bardzo ważna, dobrze jest zadbać o to, by miejsce do pracy współgrało z wystrojem całego wnętrza. Można to zrobić, zaopatrując się w uniwersalne modele, jeśli chodzi o meble biurowe. Doskonale sprawdzą się meble o lekkiej konstrukcji, np. wykonane z drewna i metalowego stelażu.

W domowym gabinecie lub choćby kąciku do pracy można stworzyć przyjemną atmosferę, dzięki której będzie się milej pracowało. Meble biurowe i gabinetowe można ozdobić stylowymi dodatkami, takimi jak zegar, kosz na śmieci, zdjęcia, plakaty, dywan, rośliny.

Meble biurowe w Warszawie - urządź swoje miejsce pracy z Kami

W naszym salonie znajduje się wiele modeli idealnych do urządzenia domowego biura. Znajdziesz u nas biurka, fotele biurowe, regały na książki czy inne biurowe akcesoria. Posiadamy bogaty wybór mebli gabinetowych i biurowych, dzięki czemu - bez względu na to, czy masz w domu osobny pokój do pracy czy tylko aranżujesz kącik w salonie bądź sypialni - znajdziesz u nas odpowiednie meble. Jeśli chcesz znaleźć dla siebie meble biurowe, Warszawa to miasto, w którym znajdziesz rozmaite sklepy. Salon Kami wyróżnia się na ich tle pod kątem asortymentu, cen, a także obsługi Klienta - zapraszamy!

Przeczytaj także:

Do góry